
Zabieg z użyciem wypełniaczy pozwala na szybkie i bezpieczne przywrócenie młodego wyglądu. Jego efektem jest wyraźne wygładzenie zmarszczek, nawilżenie skóry i ujednolicenie jej kolorytu. Wypełniacze wykorzystywane są również do powiększania ust oraz modelowania kształtu twarzy. Najczęściej stosowanym preparatem wypełniającym jest kwas hialuronowy o różnej twardości, z pomocą którego wykonywane są zabiegi zarówno wolumetryczne jak i rewitalizujące i wypełniające. Zabieg zapewnia spektakularne efekty, które subtelnie podkreślą urodę i poprawią wygląd skóry. Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszym gabinecie wykonuje lekarz medycyny estetycznej.
Kwas hialuronowy dla nawilżenia i ujędrnienia
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ciele jako wypełniacz wiążący wodę. Z wiekiem jego ilość zmniejsza się, z powodu czego skóra wiotczeje i szarzeje, pojawiają się przesuszenia i pierwsze zmarszczki. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego aplikowany metodą mezoterapii przywraca skórze blask i jędrność poprzez stymulację do powstawania nowych fibroplastów oraz aktywacji własnych do produkcji kolagenu. Efekt jest szybko widoczny, a zabieg wypełniania może być przeprowadzany na twarzy, szyi i dekolcie, a także na dłoniach.
Efekty:
- napięta i nawilżona skóra,
- efekty wypełnienia zmarszczek,
- modelowanie twarzy,
- uwydatnienie pożądanych partii twarzy.
Przebieg zabiegu:
Procedurę rozpoczyna konsultacja z pacjentem. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym. Warto także pamiętać, że sam preparat zawiera w składzie substancje znieczulające, dzięki temu odczucia bólowe zostają zminimalizowane. Jedynym dyskomfortem jest moment wbicia igły w ciało. W miejscach wszczepienia kwasu hialuronowego mogą pojawić się drobne obrzęki, które znikają w ciągu 3 dni.
Wskazania do zabiegu:
- zmarszczki,
- zanik owalu twarzy,
- opadające łuki brwiowe oraz kąciki ust,
- utrata objętości,
- ubytki tkanki tłuszczowej,
- zniekształcenia.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- stany zapalne skóry,
- zaburzenia krzepnięcia,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- wrażliwość na któryś ze składników preparatu,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych.