Joanna Karpińska kosmetologO mnie

Nazywam się Joanna Karpińska, jestem kosmetologiem. Ukończyłam z wyróżnieniem Comité International D’Esthétique et de Cosmétologie (CIDESCO – International Committee of Esthetics and Cosmetology) – międzynarodową szkołę kosmetologiczną kształcącą zgodnie z najwyższymi standardami obsługi klienta. Kocham swoją pracę, w której pomagam ludziom zwalczać ich problemy skórne, powstrzymywać procesy starzenia lub po prostu pozwolić im się zrelaksować.

Przez wiele lat mieszkałam za granicą, gdzie zarówno podczas studiów, jak i w pracy zawodowej, zdobywałam wykształcenie kosmetologiczne. Pracowałam tam dla prestiżowych marek kosmetycznych, takich jak: Chanel, Yves Saint Laurent, a także Christian Dior. Dzięki pracy dla gigantów branży beauty, miałam okazję uczyć się od najlepszych na świecie.

Prywatnie jestem mamą i pasjonatką… lotnictwa! Miłością do samolotów zaraził mnie tata, który od moich najmłodszych lat opowiadał o swoich wspomnieniach z wojska. Zanim rozpoczęłam swoją karierę kosmetologiczną, marzyłam o zdobyciu licencji pilota wojskowego. Z wyróżnieniem ukończyłam Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez kilka lat pracowałam na lotniskach na całym świecie. Specjalnie zamieszkałam w okolicach lotniska, by z kubkiem kawy w dłoni obserwować, podrywające się do lotu, ogromne samoloty pasażerskie. Do dzisiaj lotnictwo jest moją ogromną pasją.

SQINIC oraz SQINIC COLLEGE to spełnienie moich marzeń. Od czasu powrotu do Polski, zrozumiałam jak wiele nadal jest w Polsce do zrobienia w branży kosmetycznej.

Chciałabym, aby zarówno specjaliści kosmetologii, jak i osoby korzystające z tego typu usług, były bardziej świadome, rozumiały funkcjonowanie skóry i jej potrzeby. Moje klientki często opowiadają mi o bezskutecznych zabiegach, na które wydały tysiące, czyli źle dobranych, niedopasowanych do ich potrzeb lub po prostu źle wykonanych. Zauważyłam, że większość osób korzystających z usług kosmetologicznych, wie bardzo niewiele o substancjach i metodach, które używane są podczas zabiegów, którym się poddają. Niestety sama spotykałam się także z nieuczciwymi praktykami, słabej jakości produktami oraz brakiem podstawowych umiejętności. Właśnie dlatego powstał projekt SQINIC oraz SQINIC COLLEGE – by edukować kosmetologów i klientów.

Korzystajmy z zabiegów kosmetologicznych świadomie i zgodnie z naszymi potrzebami, a wtedy ich efekty będą satysfakcjonujące.